Kombinezon z szelkami bezpieczeństwa

Często pracownicy wykonujące prace na wysokościach mają też szerszy zakres obowiązków, co wymaga od nich odpowiedniej mobilności. Taki mieszany charakter pracy wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu, który z jednej strony będzie mógł spełniać swoje funkcje zabezpieczające przed upadkiem z wysokości, a z drugiej będzie stanowił podstawową ochronę pracownika podczas wykonywania wszystkich czynności na terenie miejsca pracy. Jedną z form takiego uposażenia o indywidualnym charakterze są kombinezony z szelkami bezpieczeństwa, które posiada w swojej ofercie PROTEKT.

Kombinezon z szelkami bezpieczeństwa od PROTEKT

 

Kombinezon z szelkami bezpieczeństwa powinien posiadać odpowiednią kolorystykę, dostosowaną do charakteru wykonywanej pracy. W ofercie PROTEKT znajdziesz kombinezony w kolorach:

 

  • jaskrawym pomarańczowym z podwójnymi taśmami odblaskowymi poniżej kolan, na wysokości pasa oraz na rękawach, co szczególnie podnosi widoczność nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych;
  • popielatym z kontrastowymi elementami w czerwonym kolorze, stosowany w miejscach narażonych na zabrudzenia, jak prace wykonywane w studzienkach kanalizacyjnych.

 

Wygodna rozmiarówka M/L/XL pozwala dobrać kombinezon do postury pracownika.

 

Normy bezpieczeństwa

 

Dostarczane przez PROTEKT kombinezony z szelkami bezpieczeństwa spełniają normę EN 361:2002, jako element indywidualnego sprzętu ochrony przed upadkiem z wysokości (klamry zaczepowe znajdują się na plecach i na klatce piersiowej). Ponadto kombinezony te są dopuszczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem, co dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa pracowników.