Szelki bezpieczeństwa Hi Vision

Szelki bezpieczeństwa Hi Vision to rozwiązania przeznaczone głównie do akcji ratunkowych przeprowadzanych na wysokościach oraz w tych miejscach, gdzie istotny jest podwyższony poziom widzialności pracowników. Najważniejszą cechą charakterystyczną dostarczanych przez Protekt szelek ratunkowych Hi Vision jest ich zwiększona widzialność. Jest to efekt użycia jaskrawych barw taśm (żółte czy nawet pomarańczowe), a także odblaskowych znaczników i taśm na pasach, które odbijają padające na nie światło. Wykonanie szelek z poliestru  z użyciem głównie stalowych klamer, zapewnia wysoką trwałość i bezpieczeństwo użytkowania.

Szelki bezpieczeństwa ratunkowe HI Vision

 

Dostępne w ofercie Protekt szelki bezpieczeństwa typu Hi Vision, to nie tylko zwiększony poziom widoczności ratowników lub innych pracowników wysokościowych, ale także duża różnorodność produktowa, dzięki której użytkownicy mogą skorzystać z właściwych dla siebie rozwiązań. Oferowane szelki bezpieczeństwa wykonane są z nici poliestrowych o szerokości 45 mm, posiadają tylne klamry zaczepowe oraz przednie punkty zaczepowe. Poszczególne modele szelek Hi Vision mogą przykładowo być wyposażone dodatkowo w:

 

  • ratowniczy punkt zaczepowy;
  • pas do pracy w podparciu z bocznymi klamrami zaczepowymi;
  • pętle ratownicze;
  • możliwość współpracy z zaczepem dwupunktowym AT 300.

 

Certyfikowane szelki bezpieczeństwa Hi Vision

 

Szelki bezpieczeństwa typu Hi Vision dostarczane przez Protekt charakteryzują się wysoką jakością wykonania i trwałością, co jest poświadczone licznymi certyfikatami spełnienia norm. Warto również podkreślić, że wytrzymałość uprzęży była testowana obciążeniowo (do 140 kg). Poszczególne typy szelek spełniają takie normy, jak: EN 358, EN 361, EN 1497 (przykładowo szelki bezpieczeństwa Hi Vision P-87R HV spełniają wszystkie te normy jednocześnie). Ponadto oferowane szelki posiadają europejskie deklaracje zgodności (wydane zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady).