Alpinistyczne

Niezależnie od uprawianych form aktywności alpinistycznej, od prac na wysokościach aż po sport wyczynowy, każdy ekwipunek powinien mieć na wyposażeniu odpowiednie akcesoria alpinistyczne. Co jest kluczowe dla sprzętu alpinistycznego, to bezpieczeństwo i trwałość użytych materiałów, odporność na uszkodzenia czy przetarcia a także niska masa, żeby zbytnio nie obciążać wyposażenia użytkownika. Takie produkty oferuje polski producent sprzętu i systemów bezpieczeństwa osobistego - firma PROTEKT.

Akcesoria alpinistyczne od PROTEKT

 

Na stronie protekt.pl znaleźć można szeroki asortyment kluczowych akcesoriów alpinistycznych, jak np.

 

  • przyrządy zaciskowe bez rączki służące do wchodzenia po linie lub asekuracji z mechanizmem blokującym. Bardzo lekkie - zaledwie 220g lub nawet 135g w wersji ultra light. Możliwość zastosowania z linami o średnicy od 8 do 13 mm. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych;
  • przyrządy zaciskowe do wchodzenia po linie pionowo (lub po nachylonym podłożu) z mechanizmem blokującym. Masa 220g oraz 205g (ultra light). Dostępne w wersjach dla osób zarówno prawo~, jak i leworęcznych;
  • płytki stanowiskowe - liczne modele z liczbą otworów na zatrzaśniki od 2 do 13, o szerokim zastosowaniu od zjazdów i ewakuacji aż po wielopoziomowe tworzenie stanowisk.
  • pierścienie - dostępne w dwóch średnicach 28mm i 46mm o wytrzymałości nie mniejszej niż 25kN;
  • krętliki - obrotowe akcesoria dostępne w dwóch wersjach wagowych.

 

Najważniejsze: bezpieczeństwo

 

Wszystkie akcesoria alpinistyczne wykonane są z lekkiego i trwałego aluminium, a w niektórych przypadkach również w połączeniu z trwałą gumą. Przykładowo, wytrzymałość statyczna płytek stanowiskowych, w zależności od poszczególnych modeli, wynosi od min. 25kN do nawet 50kN.  Zestawy posiadają szczegółowe karty użytkowania, co ułatwia użytkownikom bezpieczne użytkowanie.