Pokrowce i osłony

Prace wykonywane na wysokościach wymagają stosowania sprzętu i środków ochrony osobistej, które zabezpieczają przed upadkiem. Każdy taki sprzęt, czy też system ochrony, najczęściej wymaga użytkowania z dodatkowymi akcesoriami. Jednym z takich elementów dodatkowego wyposażenia pracowników wykonujących swoje obowiązki na wysokościach są specjalne pokrowce i osłony, które także zabezpieczają sprzęt właściwy. Akcesoria takie, zwłaszcza w kontekście ochrony amortyzatorów AMB i pasów barkowych, dostarcza firma PROTEKT.

Osłony amortyzatorów AMB od PROTEKT

 

Jako firma specjalizująca się w ochronie ludzie przed upadkiem z wysokości w pracy, PROTEKT przykłada też szczególną uwagę zarówno do ochrony sprzętów ochrony osobistej, jak i zapewnienia maksymalnego komfortu pracy. Wynikiem tak kompleksowego podejścia do prac wykonywanych na wysokościach są przykładowo specjalne osłony amortyzatorów AMB. Amortyzatory te stanowią ważny fragment całego zespołu łącząco-amortyzującego, którego celem jest powstrzymanie i amortyzacja człowieka spadającego z wysokości. Takie pokrowce - osłony wykonane są z wytrzymałego poliestru lub aramidu, a celem jest ochrona sprzętu przed uszkodzeniami zewnętrznymi.

 

Podkładki pod pasy barkowe

 

Podobną rolę ochronną, ale i dodatkowo podnoszącą wygodę użytkowania są specjalne osłony w postaci poduszek i podkładek pod pasy barkowe. W ofercie PROTEKT znaleźć można różnorodne podkładki wykonane z pianki neoprenowej powlekanej tkaniną (lub dodatkowo skórą), w kształcie dostosowanym do szelek i pasów barkowych.