Indywidualny sprzęt ochrony osobistejAkcesoria dodatkowePasy do przenoszenia ciężkich rzeczy

Pasy do przenoszenia ciężkich rzeczy

Podstawowym akcesorium podnoszącym poziom bezpieczeństwa pracy związanej z podnoszeniem i dźwiganiem ciężarów są pasy do przenoszenia ciężkich rzeczy. Praca fizyczna, związana z dużymi ciężarami kojarzy się zazwyczaj z silnymi osobami, które muszą radzić sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Jednak dla ich bezpieczeństwa i celem uniknięcia kontuzji, zwłaszcza kręgosłupa, korzysta się ze specjalnych pasów, które zarówno zabezpieczają pracownika, jak i podnoszą komfort jego pracy z ciężkimi rzeczami. Firma PROTEKT, polski producent sprzętu bezpieczeństwa osobistego, oferuje trwałe i solidne rozwiązania w tym zakresie.

Jakie pasy do przenoszenia ciężkich przedmiotów?

 

Na internetowej stronie własnej producenta protekt.pl znaleźć można kilka rodzajów pasów, przeznaczonych do innego rodzaju wysiłki i pracy, są to m.in.:

 

  • pasy elastyczne (biodrowe z dodatkowymi szelkami dla stabilności) - o szerokości w zakresie od 86 cm do nawet 128 cm. Przeznaczone są m.in. dla kierowców samochodów ciężarowych, operatorów maszyn a także sportowców;
  • pasy do przenoszenia ciężkich przedmiotów, zazwyczaj o dużych gabarytach. Do stosowania przez dwie lub więcej osób;
  • uprzęże do przenoszenia ciężkich rzeczy - zaawansowana konstrukcja zapewnia pracownikowi bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Sprzęt wyposażony w automatyczne klamry i taśmy regulacyjne o wytrzymałości dochodzącej nawet do 2000 kg.
  • poliestrowe szelki z przeznaczeniem dla kurierów i magazynierów - z rozkładaną półką ułatwiającą przenoszenie ciężkich paczek z przodu.

 

Bezpieczeństwo pasów do przenoszenia ciężkich rzeczy

 

Pasy dostarczane od PROTEKT wyprodukowane są zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa. Użyte materiały nie tylko są trwałe i mocne, ale również zwiększają wygodę pracowników podczas wykonywania ciężkiej pracy fizycznej. Czytelne instrukcje obsługi oraz deklaracje zgodności podnoszą poziom bezpieczeństwa oferowanego na protekt.pl sprzętu.